Центральна міська бібліотека для дітей
ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва

Парад бібліотечних блогів in school style

Центральна міська бібліотека для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка (м.Миколаїв) одна з перших в країні розпочала роботу над створенням блогу. Це було в далекому 2009 році. Обрали назву «Бібліотека міста N», платформу для блогу, самотужки засвоїли технологію його ведення, почали роботу. І захопилися не на жарт…

Блог відразу став популярним, з’явились підписчики, шанувальники, друзі. А в квітні 2011 року блог став переможцем І національного конкурсу бібліотечних блогів «Зірка бібліотечної блогосфери».

Ця перемога настільки надихнула творчих і небайдужих працівників миколаївських бібліотек для дітей, що відразу з’явилось ще два блоги в Центральній міській бібліотеці, а також в бібліотеках для дітей №2,5,6,8.

Цього року настав час підвести підсумки цієї роботи, крім того, нам хотілося надихнути на створення блогів наші бібліотеки, які ще на це не наважились. Було вирішено провести Парад бібліотечних блогів. В бібліотеки заздалегідь були надіслані інформаційно-методичні листи:

«Шановні колеги!

В Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка в травні 2017 буде проведено Парад бібліотечних блогів «Блогосфера 2017». Мета заходу: наочно показати рівень майстерності і креативності колективів бібліотек, які ведуть блоги. Ярко і яскраво ознайомити колег з досягненнями, інноваціями, представити свої ідеї і думки з приводу подальшого розвитку бібліотечних блогів.

Для участі у Параді бібліотечних блогів потрібно:

Розробити і представити креативний паспорт блогу бібліотеки (можна оформити незвично, з «родзинкою»)

Паспорт повинен містити основні параметри блогу:

  • дата створення;
  • мета створення;
  • для якої категорії призначений;
  • як створювався (ідеї, думки, цікаві історії);
  • девіз блогу;
  • Креативний захист блогу (представити інформацію щодо контенту, розповісти про основні і цікаві віджети, про наповнення блогу);
  • «Рекламна пауза» - придумати рекламу для бібліотечного блогу (ролик, кричалку, вірші, рекламний слоган).

Зверніть увагу на:

  • оформлення блогу: сторінка повинна бути оригінальною, привертати увагу користувачів
  • відповідність контенту тематиці блогу: для представлення блогу на параді виберіть найкращі пости.
  • за бажанням, створіть невеличку презентацію, яка буде ілюструвати виступ.

Бажаємо успіху!»

І ось настав знаменний день, а так як ця подія відбулася наприкінці учбового року, в ті дні, коли лунали останні дзвоники, то й провели її в шкільному стилі. Це й недивно, тому що основні читачі бібліотечних блогів – школярі та вчителі. Власне, для них ми і працюємо.

Було все як в справжній школі – оформлення зали, дзвоник, батьківський комітет (завідувачі бібліотек, які прийняли участь в параді блогів), педрада (адміністрація бібліотеки), класний керівник (ведуча свята).

На парад вийшло 7 блогів: блог Центральної міської бібліотеки для дітей «Бібліотека міста N», тематичний блог відділу інформаційно-комунікативних технологій «Блог ненудних інтернет-ресурсів і комп'ютерних цікавинок VBiblioteke», блог центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» «Віконце в Америку», блог бібліотеки для дітей №2 «Колоbook», блог бібліотеки для дітей №5 «Воокітека», блог бібліотеки для дітей №6 «Чибис», блог бібліотеки для дітей №8 «Восьма бібліотека».

Учасники параду креативно представляли свої блоги, розповідаючи про свої творчі знахідки та здобутки.

Один за одним «до дошки» виходили учасникі параду, представляючи «молоді» і вже популярні блоги, а саме блоги-першачки, блоги-старшокласники, блоги-випусники. Кожний блогер знайшов свій стиль, свої родзинки. За результатами виступу «Педрада» переводила блогерів в «наступний клас».

Після підведення підсумків, бібліотекарям, які презентували свої авторські блоги, вручили атестати і свідоцтва, а тим, кому ще тільки належить стати на стезю блогерства, вручили сертифікати з логінами і паролями від новеньких блогів на платформі Wordpress з жартівливим побажанням: «Тепер зворотньої дороги немає!».